SALDĒTAS JĀŅOGAS

Sarkanās jāņogas ir lielisks antioksidantu avots, piemēram, C vitamīns un mangāns. Antioksidanti aizsargā organismu no oksidatīvā stresa ietekmes, kas var palīdzēt stiprināt imūnsistēmu un atvairīt slimības. Izmantojiet šīs mazās, bet veselīgās ogas, lai pagatavotu sulas, smūtijus, salātus, mērces, želejas, ievārījumus, sīrupus un pievienotu kūkām, smalkmaizītēm un cepumiem.

Sarkano jāņogu ieguvumi veselībai:

  • Skaista āda

Sarkanās jāņogas ir bagātas ar uzturvielām, kas ir labvēlīgas ādai. Sarkanās jāņogas ir bagātas ar B vitamīniem un C vitamīnu. C vitamīns ir spēcīgs antioksidants, kas cīnās un pat novērš brīvo radikāļu bojājumus ādas šūnās. Šie vitamīni arī palīdz atjaunot ādas šūnas un veicina dziedināšanu no kaitīgiem UV staru bojājumiem. Tādējādi sarkanās jāņogas ir lielisks ēdiens, ko pievienot jūsu ādas kopšanas diētai.

  • Palieliniet asinis

Sarkanās jāņogas ir labs dzelzs avots, kas ir nepieciešams sarkano asins šūnu veidošanai. Sarkanās asins šūnas veido aptuveni 40-45% no kopējā asins sastāva. Sarkanās asins šūnas ir ārkārtīgi svarīgas, jo tās veic asins un citu uzturvielu transportēšanu uz dažādām ķermeņa šūnām un orgāniem. Dzelzs trūkumam var būt daudzas sekas, no kurām var izvairīties, ēdot ar dzelzi bagātu pārtiku, tostarp augļus, piemēram, sarkanās jāņogas.

  • Spēcīga imūnsistēma

Kā minēts iepriekš, Sarkanās jāņogas ir bagātas ar C vitamīnu, kas stiprina imūnsistēmu, baro to, lai novērstu ķermeņa pakļaušanos vīrusu un baktēriju uzbrukumiem. Tas novērš ne tikai saaukstēšanos, bet arī dod organismam spēju cīnīties pret noteiktu vēža veidu veidošanos. C vitamīnam ir antioksidanta loma elpceļos, tādējādi atvieglojot astmas slimniekus. Sarkanajās jāņogās esošais C vitamīns satur arī antihistamīna īpašības, kas novērš un samazina alerģiju ietekmi.

  • Aizcietējums

Šīs mazās sarkanās ogas satur diezgan lielu šķiedrvielu devu. Šķiedrvielas ir būtiska sabalansēta uztura sastāvdaļa, kas veicina regulāru zarnu kustību, uzsūcot ūdeni apakšējā gremošanas traktā un fiziski attīrot un izspiežot atkritumus. Tas palīdz palielināt resnās zarnas apjomu un aktivizē zarnu kustību.

  • Vesela sirds

Sarkanajās jāņogās esošais kālijs ir sirdij veselīgs minerāls, kam ir svarīga loma sirds un asinsvadu veselībā. Tas arī palīdz novērst hipertensiju un pazemina asinsspiedienu. Kālijs ir lieliski piemērots arī citiem ķermeņa orgāniem, tostarp nierēm, un ir zināms, ka tas samazina arī insultu risku.

  • Svara zudums

Organiskajās sarkanajās jāņogās ir maz kaloriju, tikai 63 vienā glāzē. Tajos ir arī maz tauku un daudz šķiedrvielu, tāpēc tie ir ideāli piemēroti svara zaudēšanai. Šķiedra liek jums ātrāk justies sātai, tāpēc jūs ēdat mazāk.