Atvērtās dienas laukos arī pie mums - 14. maijā

11. mai. 2016

Bioloģiskās pārtikas ražotāju izstāde BIOFACH 2016, Nirnbergā

22. feb. 2016, Nav komentāru
No 10. - 13. februārim Nirnbergā, Vācijā risinājās kārtējā starptautiskā bioloģiskās pārtikas ražotāju izstāde BIOFACH2016. Mūsu uzņēmuma pārstāvji devās uz šo izstādi kā apmeklētāji, bet ar konkrētiem uzdevumiem - noskaidrot bioloģisko upeņu pierasījumu un dibināt kontaktus ogu realizācijai nākotnē.

Jau pēc pirmajām izstādē pavadītajām stundām bija skaidrs, ka interese ir ļoti liela, un bioloģiski audzētu upeņu piedāvājums pasaulē ir stipri ierobežots. Nostrādājām izstādē divas pilnas dienas un atgriezāmies ne tikai ar pārliecību, ka bioloģiskās ogas ir pieprasītas, bet ar vairākiem desmitiem kontaktu no potenciālajiem tiešajiem pircējiem!

Tagad ķeramies pie šo kontaktu "izstrādes", lai tiktu līdz reāliem līgumiem un apjomiem.

LAD publicējis paziņojumu par kārtas atvēršanu!

7. dec. 2015, Nav komentāru


Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumam "Ieguldījumi materiālajos aktīvos"

Projektu iesniegumu pieņemšana apakšpasākumos "Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās", "Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē" un "Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā" notiks no 2016. gada 4. janvāra līdz 2016. gada 4. februārim.

https://www.vestnesis.lv/op/2015/238.PD2

Atbalsts Jaunajiem lauksaimniekiem

18. jūn. 2015, Nav komentāru

Ministru kabinets apstiprinājis noteikumus par atbalsta piešķiršanas kārtību Jaunajiem lauksaimniekiem. Noteikumu projektu var apskatīt šeit - http://tap.mk.gov.lv/mk/tap/?pid=40361226

Vēl gan jāpagaida, kad noteikumus publicēs Latvijas vēstnesī, taču projektu jau var sākt gatavot.

Stādu rezervācija 2015. gada rudenim beigusies

27. apr. 2015, Nav komentāru
Ir noslēgusies upeņu stādu rezervācija 2015. gada rudenim / 2016. gada pavasarim.

Šobrīd sākam veidot sarakstu ar klientiem, kas pretendē uz upeņu stādiem 2016. gada rudenī / 2017. gada pavasarī. Pagaidām tas ir tikai saraksts, bet jau oktobrī pēc šī saraksta hronoloģiskā secībā slēgsim līgumus.

Ja vēlaties pieteikt stādus, sazinieties - Andris, 29255443, andris@krogzeme.lv.

Starptautiskā upeņu konference šogad Viļņā

17. mar. 2015, Nav komentāru

No 10. - 12. jūnija Viļņā, Lietuvā notiks gadskārtējā starptautiskā upeņu audzētāju konference, kas parasti pulcē upeņu komercdārzu īpašniekus no visas pasaules - Eiropas, Jaunzēlandes, ASV un NVS valstīm. Konferencē, kā katru gadu, runāsim par aktuālo upeņu audzēšanas tehnoloģijās, kā arī par jaunākajiem tirgus datiem, tendencēm un prognozēm. Pēdējā konferences diena paredzēta izbraukumā uz saimniecībām un tehnikas demonstrācijām. Protams, visvērtīgākais ir kontakti un informācijas apmaiņa ar citiem upeņu audzētājiem. Vairāk informācijas var iegūt un pieteikties konferencei var jebkurš interesents - Reģistrācijas forma

Atbalsta maksājumi upeņu komercdārziem

3. mar. 2015
Šī gada 13. februārī Eiropas Komisija ir apstiprinājusi Latvijas Lauku attīstības programmu (LAP) 2014.-2020. gadam. Līdz ar to, ir skaidrs plānoto atbalsta maksājumu apjoms arī mums - upeņu komercdārziem.


Visi upeņu komercdārzi saņems:

  • Vienoto platību maksājumu - 58 EUR/ha
  • Maksājumu par klimatam un videi labvēlīgām lauksaimniecības praksēm (Zaļināšanas maksājums) - 34 EUR/ha
  • Par upenēm (ja ir vismaz 1 ha platībā) - 126 EUR/ha
  • KOPĀ: 218 EUR/ha

Integrēti audzējot + 229 EUR/ha

Bioloģiski audzējot + 485 EUR/ha

Par mazāk labvēlīgiem apvidiem:

  • 1. kategorija + 25 EUR/ha
  • 2. kategorija + 40 EUR/ha (Limbažu novads ir šajā kategorijā)
  • 3. kategorija + 58 EUR/ha

Ņemam vērā šos skaitļus, plānojot savus ieņēmumus!

Tehnika upeņu komercdārzu kopšanai

8. feb. 2015, Nav komentāru
Esam izveidojuši jaunu sadaļu mājas lapā www.latvijasupenes.lv - TEHNIKA. Tajā apkoposim informāciju par dažādu ražotāju tehniku, kas ir piemērota upeņu komercdārzu kopšanai. Palīdzēsim jums saprast, kas tieši nepieciešams un ieteiksim kompānijas, kurās visizdevīgāk šo tehniku iegādāties.


Aptaujas rezultātu kopsavilkums

1. feb. 2015, Nav komentāru

Esam apkopojuši rezultātus aptaujai "Ogu piegāde jaunai pārstrādes rūpnīcai Latvijā".

Jāatzīst, ka atsaucība nebija liela – tika saņemtas tikai 15 anketas. Tomēr piedāvātais ražas kopapjoms tajās jau 2016. gadā pārsniedz 1000 tonnas. Ja jaunā rūpnīca pierādīs sevi kā labs un uzticams partneris, tad audzētāji ir gatavi kāpināt piegādāto ražas kopapjomu līdz 3000 tonnām līdz 2022. gadam.

Anketas kopumā parādīja, ka ogu audzētāji plāno paplašināt ražojošās platības, pat neskatoties uz to, vai un kad rūpnīca uzsāks darbu. Acīmredzot jau šobrīd ogām ir noiets gan Latvijas, gan ārējos tirgos, bet jaunā rūpnīca būs vēl viena alternatīva.

Paldies visiem, kas piedalījās aptaujā un ražīgu 2015. gadu!


Ogu piegāde jaunai pārstrādes rūpnīcai Latvijā

17. jan. 2015, 7 komentāri


2017. gadā Latvijā darbu sāks jauna ogu pārstrādes rūpnīca. Ir svarīgi, lai Latvijas ogu audzētāju ražai tiktu dota prioritāte attiecībā pret importētām izejvielām. Šobrīd, kad tiek strādāts pie rūpnīcas jaudu plānošanas, ir nepieciešams apzināt pašreizējās ogu audzētāju jaudas un nākotnes plānus.

Sarunā ar jaunās rūpnīcas īpašniekiem noskaidrojās, ka rūpnīcā tiek plānots nepārtrauktas ražošanas cikls. Tas nozīmē, ka rūpnīcas darba nodrošināšanai visa gada garumā būs nepieciešami lieli izejvielu apjomi. Rūpnīca cer uz ilgtermiņa līgumiem ar Latvijas lielajiem un mazajiem ogu audzētājiem. Latvijas ogu audzētāji  varēs ne tikai realizēt savu izaudzēto, bet arī plānot savu komercdārzu paplašināšanu un ražošanas apjomu pieaugumu. Tas ir īpaši svarīgi šobrīd, kad ES fondu plānošanas periods ir tikai sācies, un atbalsts ilggadīgo stādījumu ierīkošanai būs saņemams vēl vairākus gadus.

Esam izveidojuši nelielu aptaujas anketu Excel formātā, ar kuras palīdzību apkoposim nepieciešamos datus par Latvijas ogu audzētāju vēlmēm un plāniem un iesniegsim jaunās rūpnīcas vadībai. Lūdzam lejuplādēt failu, atbildēt uz jautājumiem un nosūtīt Andrim Krogzemam (SIA KROGZEME attīstības vadītājam) uz e-pastu: andris@krogzeme.lv.

Nākamie ES fondi nav aiz kalniem

16. jan. 2015, Nav komentāru
15. janvārī beidzās projektu iesniegšana pirmajos šī plānošanas perioda ES fondos, kas atbalsta daudzgadīgos stādījumus. Interese bija tik liela, ka nedēļu pirms iesniegšanas beigu datuma daži vairs nevarēja atrast nevienu konsultantu, kas būtu ar mieru sagatavot projektu iesniegšanai. Esmu gandarīts, jo tas nozīmē, ka upeņu audzētāji un interesenti ir aktīvi un upeņu komercdārziem būs būt!

Nav arī iemesla noskumt tiem, kas nepaspēja iesniegt. Jau martā sola nākamo uzsaukumu šai pašai aktivitātei. Vienīgi nedrīkst "gulēt uz lauriem", projekts jāsāk gatavot jau šobrīd, lai šoreiz paspētu laicīgi iesniegt.

Arī tiem, kas gaida "Jaunos lauksaimniekus"  jātur acis un ausis vaļā, jo pēc izsludināšanas arī gaidāms iesniedzēju lavīnas efekts.

Tā kā sāksim jau tagad!

P.S. Ja nepieciešams mūsu padoms, droši sazinieties ar mums!


ES fondi upeņu komercdārziem IR PIEEJAMI

7. dec. 2014, Nav komentāru
8. decembrī sākas un turpināsies līdz 15. janvārim projektu pieņemšana Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma "Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākumā 4.1.“Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās”. Ilggadīgie stādījumi tiek atbalstīti 40% apmērā un vērtēšanas punktu ziņā tiek pielīdzināti būvniecībai. Tas nozīmē, ka upeņu komercdārzu ierīkotājiem ir īstais laiks sarosīties. Iesniedzot projektu šajā uzsaukumā, jau 2015. gada rudenī komercdārzs būs ierīkots. izredzes saņemt ES fondu atbalstu arī ir tik lielas, kā vēl nekad, jo "būvniecība" nodrošina lielu papildus punktu skaitu projektu vērtēšanā un ļauj apsteigt citus pretendentus. Atbalsts tiek piešķirts gan zemes sagatavošanas darbiem, gan stādiem, gan stādīšanai. Lai mums izdodas!

Upeņu produkti - upeņu vīns un brandvīns

9. nov. 2014, Nav komentāru
Ar šo rakstu aizsākam tradīciju iepazīstināt jūs ar produktiem, kuru sastāvā ir upenes. Šoreiz par upeņu vīnu un brandvīnu.

ABAVAS ģimenes vīna darītava ir Mārtiņa un Lienes Barkānu ģimenes izveidots un attīstīts uzņēmums, kurš nodarbojas ar kvalitatīvu dzērienu ražošanu no Latvijā audzētiem augļiem un ogām. No upenēm šeit top upeņu vīns un upeņu brandvīns.

Upeņu brandvīns

Upeņu brandvīnu raksturo noslēpumains un viegls grauzdētu ogu aromāts. Dzērienā ir pilna garša ar svaigu upeņu noskaņu pēcgaršā. Iegūts ar dubultās destilācijas metodi.

tilp. 0,35, alc. 42,0 tilp % / pasniedz 16°C-18°C


Upeņu vīns / Saldais

Klasisks Latvijas upeņu deserta vīns, kurā apburošu upeņu aromātu papildina patīkams garšas balanss. Baudījums deserta vīna cienītājiem. Vīns būs brīnišķīgs papildinājums tradicionāliem Latvijas desertiem.

tilp. 0,5l, alc. 12 tilp % / pasniedz 18°C-20°C

Abavas vīna darītava

Sertificētas upeņu šķirnes Latvijā

2. nov. 2014, Nav komentāru
2014. gada septembrī esam parakstījuši Licences līgumu ar Skiernevices augļkopības un dārzkopības zinātnisko institūtu (Research Institute of Pomology and Horticulture), kas ļauj mums pavairot un izplatīt divas šajā institūtā selekcionētās upeņu šķirnes Tisel un Ruben. Tas nozīmē, ka bez augu pases varēsim nodrošināt arī šķirnes sertifikātu, kas garantēs šķirnes tīrību un tehnoloģiskās īpašības.

Šogad esam ierīkojuši mātes augu tīrumu, kur sastādīti pa 6500 augiem no katras jaunās šķirnes. Bet jau 2016. gada rudenī varēsim sākt piedāvāt mūsu klientiem šo šķirņu stādus upeņu komercdārzu ierīkošanai.

Vairāk par jaunajām upeņu šķirnēm lasiet sadaļā "Upeņu šķirnes".

Copyright © 2015 SIA Krogzeme

do not click here